Egyéb > kábel teszt
Házimozi és hifi kábel tesztek közérthetően
Egy rendszer kép vagy hangminőségét negatívan befolyásolhatja a környezet. Részben a háztartás elektromos hálózatában lévő fogyasztók, részben pedig a hangrendszer közelében lévő elektromágneses és rádiófrekvenciás mezők (WiFi, Bluetooth, kapcsolóüzemű tápegységek stb.) miatt szennyezettség alakulhat ki. A gyenge minőségű kábelek torzítást okozhatnak és az említett zavarokat is beengedhetik az erősítők, lejátszók áramköreibe. Ez főleg nagyfelbontású, magas érzékenységű hangrendszerek esetében problémás. A szennyezett jeltől torzul a zenei információ, csökken a részletesség érzete vagy ellaposodik a hangmező mélysége.
A kábel tesztek arra világítanak rá, hogy e kiegészítők az említett hibák csökkentésével élvezhetőbbé teszik a hangélményt. Aki magasabb összeget áldoz hifi vagy házimozi eszközökre, az szeretné rendszerének valós képességeit élvezni. Rendszeresen kipróbálunk hangfalak, médialejátszók, hifi erősítők csatlakoztatásához tervezett kábeleket. A meghallgatások során szerzett tapasztalatokat igyekszünk minél érthetőbben megosztani a Kedves Olvasóval.
Audiofil kábel minőségi szintek
A kábelek minősége függ azok vezetőjétől, szigetelésétől, szerkezetétől (geometria) és a csatlakozók anyagától, illesztésétől. Ahogy a hagyományos hifi eszközök esetében, itt is különböző minőségi szintek találhatók. Az eddigi kábel teszt tapasztalatok alapján minél jobb egy összekötő, annál természetesebb, valósághűbb és kifinomultabb lesz az eredmény. Szubjektív, hogy egy hangrendszer melyik kábellel nyújtja a legjobb hallgatói élményt. A prémium kábelek általában tisztább „sokkilences” vezetőanyagokat, esetleg nemesfémet fejlettebb szigetelést tartalmaznak, valamint sokszor egészen különleges, szabadalmaztatott megoldásokat. Ilyen a héliummal töltés, a Micro-Mono-Filament dizájn és még sorolhatnánk. Gyártásuk időigényesebb és bonyolultabb, ezért jelentősen drágábbak, mint a belépő vagy középkategóriás opciók.
Hogyan történik egy kábel teszt?
A kábeleket hozzájuk minőségben, kategóriában illeszkedő hangrendszerben próbáljuk ki. Kritikus meghallgatás előtt több napig egyszerűen csak használjuk a készülékláncot. Bevált módszer, hogy mire megszokjuk a rendszer hangját, a kábelt kicseréljük egy alapszintű alternatívára. Ilyenkor azt vizsgáljuk, hogy az alapszintű, standard opcióhoz képest miben nyújt többet a tesztalany. Keressük a legegyértelműbb eltéréseket színpadkép megjelenítésben, részletességben, dinamikában, természetességben és transzparenciában. A kábel teszt során szerzett szubjektív tapasztalatokat igyekszünk a legérthetőbben megfogalmazni és a cikkek végén pontozással értékelni.
Furutech HF-X-NCF HDMI kábelek 8K támogatással
2021. november 22., 18:50
A Furutech legújabb Ultra High Speed HDMI (2.1) kábelei 8K/60p/48Gbps jeltovábbításra képesek, miközben csatlakozójuk a japán cég saját fejlesztésű NCF formuláját tartalmazza. Az első darabok már Magyarországra is megérkeztek!
Furutech e-TP80ES NCF tápelosztó teszt
2021. augusztus 3., 07:05
Szubjektív, hogy a hifi/házimozi hangrendszerét építő felhasználó milyen ideológia vagy fontossági sorrend alapján óhajtja saját konfigurációját összeállítani. Ám egy ponton túl, ahol a felső kategória véget ér és (a marketingesek által előszeretettel meglovagolt kifejezés, de most maradjunk az eredeti jelentésénél) a high end kezdődik, előkerülnek kikerülhetetlen tényezők. Utóbbiak közé tartozik az elektromos áram minősége, amely régóta a japán Furutech cég egyik kedvenc témája.
KáCsa KCO-HPCU, KCO-HPSPC és KCO-HPAg fejhallgató kábelek tesztje
2021. július 1., 22:55
Korábban bemutattuk a KáCsa Audió fejhallgató kábeleit, amelyek népszerűsége töretlenül növekszik. Azóta új modellekkel és praktikus funkciókkal bővült a kínálat. Cikkünk ismerteti és hangzásuk alapján rangsorolja ezeket a DIY jelleggel, folyóméterre, vagy készre szerelve egyaránt megvásárolható kábeleket!
FiiO LR-RCA1 koax kábel teszt
2021. június 2., 12:40
A FiiO nem a kábeleiről lett elismert gyártó, hanem számtalan remek hangú hordozható készülékével tette le a garast az asztalra a hifisták legnagyobb örömére. Haladva a korral, vagy inkább az elvárásokkal, most kivételesen egy digitális koaxiális kábellel jelentkezett a piacon, ami egészen elfogadható áron kapható, igaz nem túl hosszú, de általános célra és főleg a FiiO lejátszók összeköttetésére bőven alkalmas.
LessLoss kábelek és hifi kiegészítők
2021. április 15., 00:05
Mai cikkünk a LessLoss legnépszerűbb termékeinek ízelítője. Megemlítjük a legújabb generációs, high end rendszerek finomhangolására kiválóan alkalmas Firewall zavarszűrőket és elmeséljük a cseppet sem hétköznapi C-MARC kábelekkel szerzett tapasztalatainkat. Az eredmény egy benyomásainkat összegző beszámoló, mellyel megpróbáljuk érzékeltetni, hogy miként segítettek a LessLoss kiegészítői korábban ismeretlen magasságokat elérni a minőségi zenehallgatásban.
KáCsa és Neotech digitális koaxiális kábel teszt
2021. március 11., 14:40
Korábban már foglalkoztunk KáCsa és Neotech tápkábelekkel, valamint analóg összekötőkkel is. Így logikus folytatásnak bizonyult, hogy kipróbáljunk három teljesen különböző kategóriájú digitális koaxiális kábelt is, jó minőségű sztereó hangrendszerekben. Fő célunk az volt, hogy kiderítsük, jobb-e a drágább (és ha igen, akkor miben)?
Nordost Heimdall 2 kábel széria teszt
2021. február 11., 22:40
A Nordost méltán vívta ki a termékeit övező elismerést, ami rengeteg hifi rajongó visszajelzése. A gyártó termékeit mi is nagyon kedveljük, így izgalommal és várakozással tekintetünk jelen tesztünk alanyai elé, amiket hosszútávon használtunk nagy megelégedéssel. A Heimdall 2 család kifejezetten a magasabb kategóriában kínál komoly előnyöket, így ennek megfelelő rendszerben célszerű meghallgatni tudásukat - mi is így tettünk. Lássuk a részleteket!
Transparent Audio Hardwired kábel teszt
2021. január 26., 18:00
A kábelek fontos és alapvető részei egy otthoni hifi/házimozi láncnak, a minőségük alapjaiban határozza meg a végeredményt: a hangot. A jó kábelek megadják azt a szükséges pluszt, kihozzák azokat a finomságokat a rendszerből, amik nélkülük rejtve maradnának. Jelen tesztünk tárgya a Transparent Audio belépő, Hardwired-nek keresztelt szériája (XLR, RCA és hangfalkábel) igaz ezek is bőven teljesíti azokat a feltételeket, amik elégségesek egy minőségi rendszerhez.
Ethernet kábelek tesztje
2021. január 4., 13:55
Monstre Ethernet kábel teszt AudioQuest, Nordost és Inakustik szereplőkkel, ahol választ adunk arra a kérdésre, vajon hallható-e ha kicseréljük az alap, a PC boltokban fellehető normál kábelt egy audiofilre.
Hifi kábel alátétek - AudioQuest, Cardas, Furutech
2020. december 17., 12:10
Ha apró tárgyakat cserélgetünk a hangfalkábel alatt, az minek számít: tesztnek, kísérletnek, vagy őrültségnek? Három közismert, hifi kábeleket, kiegészítőket gyártó cég kábel alátétjeit vetettük össze két fő kérdés megválaszolásához. Az első logikusan, hogy van-e egyáltalán értelme ilyen eszköz(ök) használatának. A második pedig: tapasztalható-e bármilyen hallható különbség a műanyag, nano-kristály és a fenyőfa között?
Furutech tápelosztók hifi vagy házimozi finomhangoláshoz
2020. november 1., 20:45
A Furutech hosszú évek óta ont magából passzív és aktív elektromos hálózati elosztókat egyaránt. A folyékony nitrogénes/héliumos kezelés és mágnesesség-eltávolító folyamat (Alpha eljárás) óta már a nanotechnológiával (NCF) is magabiztosan játszanak. Utóbbi villásdugóba és IEC aljzatba építve, bizonyos elosztóikban is megtalálható. A mai teszt (inkább bemutató) két fő kérdésre próbál választ találni: mit nyújtanak a különböző árszinteken lévő Furutech elosztók, illetve mitől jobb egy NCF formulát tartalmazó termék?
KáCsa KCE, KCO és KCS SUB3 belépő szintű szubkábelek tesztje
2020. október 16., 11:55
A belépő szintű szubkábel összehasonlítás és tesztelés első hallásra talán nem tűnik könnyű és inspiráló feladatnak, de a mélyládák tesztelése mindig jó szórakozás, és ahogy tesztünk végére kiderül, kezdő bokszolók is tudnak nagyot ütni. Okozhat-e meglepetést egy olcsó, de egész jó kábel és vajon győzedelmeskedik-e az ezüstözés az ultra magas anyagtisztaságú réz felett?
Torus Power TOT MAX tápszűrő teszt
2020. október 12., 13:00
A Torus Power kanadai gyártó, kizárólag tápkondicionálók, tápszűrők készítésével foglalkozik immár évtizedes távlatban. A Torus termékek kimagasló minőségű energiaellátást és stabilitást, valamint természetesen komoly védelmet is kínálnak rendszerünknek - képességeikhez mért áron. A TOT MAX modell házon belül a magasabb kategóriát képviseli, így mind kiváló teljesítményével mind árával képes meglepő élmenyeket okozni.
Inakustik Referenz LS-104/LS-204 Micro AIR kábel teszt
2020. szeptember 30., 11:50
Autókról, ha minőségről van szó, akkor sokaknak elsőként a német gyártmányok ugranak be, mint referencia szint, rengeteg típus neve forrt egybe a megbízhatóságra és minőségre vonatkozó jelzőkkel. Tesztünkben egy, szintén német illetékességű, visszatérő jelleggel felbukkanó kábelgyártó cég, az Inakustik új termékeit vettük szem és fülügyre, jelesen az LS Micro AIR széria két tagját.
AudioQuest Niagara 3000 tápszűrő teszt
2020. augusztus 6., 13:25
A tápkondicionálás kérdésköre legalábbis vitathatónak mondható hifista körökben. Mérések, szubjektív vélemények, fizikai fejtegetések egész sorát találjuk, ha pro és kontra érveket keresünk. Egy azonban biztos: nincs az a mérés vagy fizika, ami képes lenne kimutatni, hogy a tápkondicionálóval elért hangzás számunkra kedvesebb-e, szívesebben és nagyobb örömmel hallgatjuk-e, mint a szűretlen árammal hajtott készülékeket.
Meze 99 Series fejhallgató kábel teszt
2020. június 3., 14:50
A gyártók sorban kalapot emelnek a minőségi kábelek előtt és beépítik azokat kínálatukba. A jobb vezetőanyag miatt azonban megemelnék a "standard" termékárat, ezért pl. a Meze külön megvásárolható extraként kínálja finomhangolásra szolgáló, ezüstözött kábelét az általunk is tesztelt 99 Neo vagy 99 Classics tulajdonosainak. És az sem kizárt, hogy más füleseken is élvezzék e jobb kábel által hozott hangzást. De mit hoz egyáltalán?
Inakustik Reference Air tápkábel teszt
2020. május 25., 20:05
Az Inakustik német kábelgyártó, amely egyrészt a legmagasabb igényeket is kielégítő és ennek megfelelően árazott, másrészt viszont egyszerű, olcsó konfekció termékeiről lehet ismerős. Szögezzük le: a két üzletágnak gyakorlatilag semmi köze egymáshoz, a Reference kábelek külön telephelyen, kézzel készülnek a manufaktúrában. Tapasztalataink szerint a Reference Air szériával is bizonyítják, hogy a legmagasabb kategóriában is kellő teljesítményt nyújtanak.
AudioQuest Rocket 33 és Rocket 44 hangfalkábelek tesztje
2020. március 27., 05:10
Korábbiakban már kipróbáltuk az AudioQuest néhány, alacsonyabb kategóriásnak mondható, mégis remek ár/érték arányú hangfalkábelét. E tesztünkben tovább lépünk, és megvizsgáljuk, mit kínálnak a gyártó valamivel nagyobb, Rocket 33 és Rocket 44 fantázianevű modelljei.
Neotech NES-3001 hangfalkábel teszt
2020. március 12., 07:10
Egyik saját referencia hangfalkábelünk is a Neotech egyik modellje, amit elégedetten használunk komoly rendszerekben. Viszont nem titkoljuk kíváncsiságunkat a még felsőbb szinten specifikált kábelek iránt. Ezért kíváncsian kezdtünk egy egészen más koncepció alapján készült kiadás tesztelésébe, hogy kiderüljön, mit tud a NES-3001, a gyártó legnagyobb OCC anyagból készült kábele!
AudioQuest PowerQuest 2 és PowerQuest 3 tápszűrők tesztje
2020. február 12., 11:40
Hifis körökben a kábelek minőségén túlmenően akad még egy téma, amivel valóságos apokalipszist lehet előidézni fórumokon és egyéb online felületeken: ez pedig az áram kérdése. Van, aki körme szakadtáig tagadja, hogy az áramforrásnak bármilyen szerepe is lenne láncunk hangminőségében, bár még sosem próbáltak tapasztalatot szerezni, míg a másik tábor ugyanilyen vérmesen bizonygatja, hogy a tiszta áram igenis jobb megszólalást eredményez. Ilyen háború kirobbantása nem célunk, ezért javasoljuk, hogy következő cikkünket inkább az utóbbi táborhoz tartozók tanulmányozzák, mivel az AudioQuest új, belépő kategóriásnak mondható aktív tápszűrői a PowerQuest 2 és PoerQuest 3 modellek bizony jól hallható, pozitív változást idéznek elő hangrendszerünk megszólalásában.
Inakustik Referenz LS-804 AIR hangfalkábel teszt
2020. január 10., 09:05
Sokan és sokszor vitázunk a kábelezés jelentőségéről, az egyes kábelek közötti különbségekről és így tovább. Egy valamiben azonban mind egyetérthetünk: a legjobb szigetelőanyag a levegő, avagy vezetőereink között akkor érhetjük el a legteljesebb elcsatolást, ha azokat fizikailag, térben elválasztjuk egymástól és közöttük levegő marad. Ezt az elgondolást valósítja meg az Inakustik AIR szériájával, amelyből most az LS-804 hangfalkábelt volt szerencsénk alaposan kipróbálni.
AudioQuest Type 5, Rocket 11 és Rocket 22 hangfalkábel teszt
2019. december 28., 09:10
Az AudioQuest az egyik első gyártó volt, amely a ’80-as években komolyan kezdett foglalkozni a kábelezés megszólalásra gyakorolt hatásával. Mivel ez egyértelmű tény, hamar sikerült átvinni a hifista és audiofil köztudatba a minőségi kábelezés iránti igényt, legyen szó hangsugárzó, táp, vagy összekötő vezetékekről. A gyártó mára hatalmas tapasztalatot halmozott fel e téren, így baráti árazású termékeik is kifejezetten magas minőséget és kezelhetőséget kínálnak.
KáCsa és Neotech fejhallgató kábelek tesztje
2019. december 13., 13:05
A fejhallgatós világ (most a gyártókat és a felhasználókat is beleértve) is egyre több figyelmet szentel a minőségi jeltovábbításra. Tisztán látszik, hogy pl. a tesztre érkező fülesek közül egyre több mellé csomagolnak extrém minőségű (vagy opcionálisan megvásárolható, szimmetrikus hajtásra szolgáló) kábelt. A KáCsa Audió kínálatába nemrég új DIY fejhallgató kábelek érkeztek, melyekből méltó utód építhető az esetlegesen túl hosszú/sérült/gyenge hangminőségű gyári vezeték helyettesítésére. Kíváncsiságunk enyhítésére régi, jól bevált Sennheiser HD 600 fülesünkről fújtuk le a port. Jöjjön a teszt!
AudioQuest Monsoon és Blizzard tápkábel teszt
2019. december 2., 18:05
Nem is olyan régen két olyan AudioQuest tápkábelhez volt szerencsénk, amelyek igazolták, hogy a belépő kategóriának van létjogosultsága. Mindkettő NRG megérte az árát, a kettő közötti különbségét pedig érezni lehetett. Most egy kicsit feljebb lépünk a Monsoon és Blizzard által, amiket már valamennyire komolyabban kell vennünk.
Nordost Heimdall 2 és Frey 2 tápkábel teszt
2019. október 25., 12:30
A Nordost régóta komoly hírnévnek örvend az audiofil és high end szerelmeseinek körében - nem véletlenül. Norse 2 szériás kábeleik - melyek a belépő, Leif széria felett helyezkednek el - a legtöbb audiofil és high end rajongó igényeit messzemenőkig képesek kielégíteni. Tápkábelek esetében különösen nehéz dolga van a gyártóknak, hiszen míg a csúcsminőségű hangfal és interkonnekt kábelek magasabb ára már elfogadottnak mondható, az áramellátás –hangra gyakorolt hatásában sokan kételkednek. Nekik azt tanácsoljuk: hallgassák meg rendszerüket az északi istenek által nyújtott tápellátással és győződjenek meg saját fülükkel e termékek kiváló hangjáról!
AudioQuest NRG-Y3 és NRG-Z3 tápkábelek tesztje
2019. október 4., 09:15
Otthoni szórakoztató elektronika vásárláskor mindenki elsősorban a fő komponenseket, tehát jelforrást, erősítőt, hangfalakat tartja szem előtt, aztán jöhet minden más. Ez így is van rendjén, de tényleg ne feledkezzünk meg az olyan "kiegészítőkről" mint például a hálózati tápkábel. Az AudioQuest mindjárt kettőt is kínál, ráadásul a mindenki számára elérhető, belépő kategóriában.
SVS SoundPath RCA interkonnekt és hangfalkábel teszt
2019. július 30., 19:50
Az amerikai SVS hifi gyártó talán itthon kevésbé ismert, mint a tengerentúlon, ugyanakkor minőségben és ár/érték arányban tapasztalataink szerint kimagaslót képes nyújtani. Bár eleinte mélyládák gyártására fókuszáltak, később kibővítették kínálatukat, így ma már házimozi hangfalszettek, elektronikák és kiegészítők is a szortiment részét képezik. Lássuk, mit tudnak a SoundPath névre keresztelt Ultra hangsugárzó és RCA Audio Interconnect kábelek!
Neotech NES-3003 II hangfalkábel teszt
2019. július 11., 05:10
Mára már szerencsére a legtöbb hifi- és zenebarát számára evidencia, hogy a minőségi megszólaláshoz minőségi komponensek alkalmazása szükséges - ez igaz a kábelezésre is. Mindamellett, hogy az összes felhasznált kábel hatással van a hangzásra, biztosra vehetjük, hogy a hangfalkábel minősége - és milyensége - határozza meg legtöbbször a végeredményt. Ennek szellemében próbáltuk ki a Neotech NES-3003 II kábelét, és az előbbi axiómákat maximálisan igazoltnak láttuk (azaz hallottuk).
Triangle Symphonie hangfalkábel teszt
2018. július 30., 05:10
Valamikor az év elején volt szerencsék megismerkedni egy remek opcióval arra az esetre, ha kicsit többre vágyunk hangsugárzóink rendszerbe kötésénél egy Media Markt-os tyúkbélnél, de anyagi lehetőségeink (vagy elveink) nem engedik meg, hogy több százezer forintot költhessünk erre a célra. A hangfalairól már jól ismert Triangle, bizony arra is gondol, hogy legendás hangdobozai és az erősítő közti összeköttetés se legyen a véletlenre, vagy más gyártóra bízva. Opera nevű kábele, nagyon jó ár/értékről tett tanúbizonyságot, és ahogy abban a tesztben megígértük, meg is érkezett a nagyobb testvér, a Symphonie kábel bemutatója.
Neotech RCA interkonnekt kábelek tesztje
2018. július 13., 18:40
Kipróbáltunk a tajvani cég kínálatából három teljesen különböző kategóriájú összekötő kábelt, hogy bővítsük Kedves Olvasóink ismereteit a belépő/közép/high end kategóriák közti különbségekről. Mi is tanultunk.
Karrier
Az AV-Online szerkesztősége szakíró munkatársat keres hifi és házimozi termékek tesztelésére!
Partnereink