POWERGRIP YG-3 tápszűrő teszt

2022. március 28., hétfő, 15:25

POWERGRIP audio hifi tápszűrő zavarszűrő POWERGRIP tápszűrő POWERGRIP zavarszűrő tápszűrő teszt POWERGRIP teszt POWERGRIP tápszűrő teszt

A tápszűrők egyre nagyobb elismertségnek örvendenek a zeneszerető emberek körében, akik, ha lehetőségük adódik rá, szeretnék kihozni a maximumot a saját hifi láncukból. A POWERGRIP mint gyártó, megcélozta ezt a közönséget és piacra dobta a YG-2 után az YG-3 verziót. A YG-2 már járt nálunk és meglehetősen jó értékelést kapott, így ezt a verziót is kíváncsian vettük fülügyre.

POWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrő kijelzőPOWERGRIP YG-3 tápszűrő kijelzőPOWERGRIP YG-3 tápszűrő kijelzőPOWERGRIP YG-3 tápszűrő frontPOWERGRIP YG-3 tápszűrő hátlapPOWERGRIP YG-3 tápszűrő hátlapPOWERGRIP YG-3 tápszűrő hátlapPOWERGRIP YG-3 tápszűrő hátlapPOWERGRIP YG-3 tápszűrő hátlapPOWERGRIP YG-3 tápszűrő hátlapPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrőPOWERGRIP YG-3 tápszűrő

Miért van szükség egyáltalán tápszűrőre, ami általában nem az a kimondottan olcsó megoldás? Milyen létjogosultsága van egy olyan gépezetnek, ami semmi látványosat nem csinál, nem szól még csak nem is zajong (jó esetben)?

Erre a kérdésre már választ adott több efféle szerkezet, például az AudioQuest, IsoTek és a KECES Audio gyártmányai, most a POWERGRIP YG-3 került sorra.

Igazi multikulturális jelenség a YG-3, Tajvanon gyártják, Oroszországban tervezik, egész Európában árulják és most eljutott hozzánk is.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő

Kinézet, csatlakozók

Meglepően jól néz ki a POWERGRIP YG-3 a gyártó legújabb üdvöskéje, érintős színes LCD kijelzővel, amin számtalan lehetőség közül választhatunk, az itt megjelenő információk terén. Van retró Deprez műszer választék, van klasszikus és kézírás jellegű lehetőség és még sok egyéb, amin a kimenő feszültség voltban és a torzítás mértéke látható.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő kijelző

Mindez ékes cirill betűkkel… sajnos egyelőre nincs lehetőség a nyelv váltására, várhatóan mielőbb orvoslásra kerül ez a probléma.

Van még az előlapon 5 db tapicskolni való, apró LED, amikkel kapcsolni tudjuk a különböző csoportokat, amik mibenléte a YG-3 hátulján nyer értelmet.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő hátlap

Hátul sorakozik a 12 db IEC aljzat két, hatos csoportba osztva, az egyik csoport a nagy áramfelvételű, a másik a kisfogyasztású berendezések számára van fenntartva.

Itt találunk még egy földelő aljzatot egy rövid vezetékkel, egy Ethernet bemenetet a kommunikációra és (vélhetően) a firmware frissítésére valamint az YG-3 saját tápcsatlakozó aljzatát.

Az előlap vastag alumíniumból készült, a ház többi része acél lemez és (ahhoz képest) meglehetősen könnyűsúlyú, 8,6 kg.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő

Belül

A működési elvről nem találtunk túl sok információt, mindenesetre a belsejében leledző alkatrészek bizalommal töltik el a hifistát. Letisztult és profin összerakott, minőségi látvány fogadja a szemrevételezőt, jókora tekercsek és kondenzátorok sorakoznak a NYÁK lapon.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő

Használat közben

Túl sok tennivalónk nincsen. Bedugjuk a megfelelő aljzatba (High Current filter, General filter) a láncunk olyan tagját, amit szűrni szeretnénk a POWERGRIP YG-3-mal. Értelemszerűen a High Filter feliratú csoportba kell csatlakoztatni a nagyfogyasztású (integrált erősítő, monoblokk) a General Filter csoportba a forráskészülékeket (DAC, streamer, CD-lejátszó stb). A kezelése meglehetősen egyszerű lenne, ha létezne hozzá legalább angol nyelvű leírás, de csak orosz van a kijelzőn megjelenő szöveggel ugyanez a helyzet. Semmi pánik (gondoltuk) ott a Google fordító és a probléma letudva. Csakhogy a fordító úgy működik, először angolra fordít és utána a célnyelvre… aminek a végeredménye sokszor egészen érdekes eredményeket szült. Próbáltuk az angolra fordított verziót interpretálni a kijelző menüjében látottakkal, de néhány erőteljes, a support számára szánt átok után feladtuk kísérletezést. Ugyanis számtalan finomhangolási és beállítási lehetőséget nyújt a YG-3, teljesen testre szabhatjuk az egyéni ízlésünknek megfelelően.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő kijelző

Persze különösebb aggodalomra nincs túl sok ok, az alapbeállításon hagyva a YG-3-t tökéletesen és hiba nélkül működik. Remélhetőleg mihamarabb megjelenik legalább egy angol nyelvű leírás és egy firmware frissítés formájában, egy angol menü is. A lehetőség adott, ott van a WiFi és az Ethernet.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő kijelző

A leírásban szó esik egy okostelefonokhoz való appról is, aminek módfelett megörültünk, hátha az kezeli az angol nyelvet. Sajnos az öröm korai volt, ugyanis az appot sem találtuk meg sehol, se a POWERGRIP honlapján, se az ismert internetes áruházakban.

A helyzet tovább bonyolódott az érintésre érzékeny előlapi LCD kijelzővel, ami amellett, hogy ízléses és számtalan megjelenítési lehetőséget kínál, egy kicsit makacskodik akkor, amikor kézzel próbáljuk tapicskolni a menüt.

Állíthatjuk például a kis képernyőn megjelenő visszajelzés stílusát, például analóg kivezérlés jelzőhöz hasonlóra, sima szám alapúra, állíthatjuk a színeket, a fényerőt - akár automata érzékelésre.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő front

Először is érdemes a használatbavétel után azonnal eltávolítani az előlapot védő fóliát és úgy tapizni a képernyőt, rajta hagyva néha igen vicces dolgokat (mást kapcsolt, nem érzékelt) produkált.

Egyébiránt ezek a bosszantó apróságok nem zavarják magát a működést, a legtöbben úgyis alapbeállításokon hagyják, és úgy használják a YG-3-at és, ahogy fentebb is írtuk úgy is tökéletesen működik.

Melegedést egyáltalán nem vettünk észre, zaj is csak akkor volt, amikor ki, vagy be kapcsolt a masina, megnyugtatóan hangos relé kattanások kíséretében oltotta le vagy kapcsolta fel a villanyt a működő csoportokban.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő hátlap

Tesztkörnyezet

Cambridge Audio 851A, Trigon EXXCEED, Cocktail Audio X50D, S.M.S.L M400 DAC, Singxer SU-2 Bridge, Topping A90 fejhallgató és előerősítő, SVS SB-3000 szubláda.

Hangminőség

Kezdjük a legfontosabbal, a bejáratással. Idő kell, sok idő kell, míg eléri a végleges hangját a POWERGRIP YG-3, nagyjából két hét folyamatos járatás után érte el nagyjából azt, amire valóban képes. Előtte kicsit vékony, visszafogott, mondhatni lapos hangot produkált, bejáratás után megjött a mélytartomány, a dinamika és nagyságrendnyit javult a hallgathatóság.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő

Precíz, határozott és kontúros. Ezek voltak az első benyomások a YG-3-ról és ezek a jelzők a későbbiekben is megmaradtak az értékelésnél a meghallgatás során.

Erőteljes dinamikus és "éle van" a gitárnak érzet volt Mike Oldfield és Mark Knopfler lemezein, "harapott" a megpendített húr. A magashangokat tisztán és torzításmentesen jelenítette meg, nem túlságosan dúsan tálalva, de még elegendően színesen, elkerülve a sterilitást. Mark énekhangja markánsan kitűnt a kísérő hangszerek közül, előretolva magát térben a két hangfal elé, elegendő levegőt hagyva a hátul szóló doboknak. Itt tűnt fel milyen nagy szabad tér van a zenészek és hangszereik között, levegőssé és könnyeddé tette a muzsikát ezen a műfajon a YG-3.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő

Ez a könnyed érzet megmaradt Leonard Cohen felvételein is, néha elviseltünk volna némi plusz energiát az alsó szekcióban. Kicsit könnyűsúlyú volt Leonard hangja, mintha éveket fiatalodott volna menetközben. A háttérben kísérő női kórus tagjait simán meg lehetett számolni, látványosan megmutatta mekkora és milyen pontos teret tud "rajzolni", ha a felvétel ezt lehetővé teszi.

A tér és pontosság Hans Zimmer prágai koncertfelvételén is megmaradt, az eget-földet és gyomrot megrengető basszusokat kérlelhetetlenül kordában tartotta. Kottát ismerő olvasóink bízvást feljegyezhették volna a futamokat, egy csepp plusz zsír vagy felesleges brummogás sem torzította el ezt a tartományt. A szólógitár és az egy szál zongora érzelmeket tudott közvetíteni, nem esett bele a "túl pontos" megszólalás csapdájába, nem lett hideg és művi egyik hangszer hangja sem.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő

TIDAL-ról hallgatva Yello-t sem hazudtolta meg az eddig megismert jellemzőit a YG-3, feszes és megfogott basszussal rezegtette meg a szoba levegőjét az SVS SB-3000, ezeknél a zenéknél sem volt "túl sok a jóból" érzetünk. Jókora energiát pumpált a szubládába, amit az lelkesen, laza kimértséggel adott vissza és hullámoztatta meg a szőnyeget.

Volt a POWERGRIP YG-3-nak egy sajátos, kicsit a spektrum világosabb oldala felé hajló hangszíne, nem teljesen semleges. Ez nem mélyhang hiányt jelent, azok ott vannak és meg is szólalnak, ha kell, megfogottak és precízek, de, ha kell, be tudják omlasztani a mennyezetet. A tere és a levegője kiemelte a nagy átlagból, a zajpadló összehasonlíthatatlanul jobb, mint nélküle, azaz simán csak bedugva a konnektorba a hifi lánc valamelyik részét.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő

Erről a készülékről is elmondható ugyanaz, mint általában a tápszűrőkről, mélyebb és "csendesebb" a csend a hangjegyek között, jobban szétválnak térben a zenészek úgy, hogy közben a megjelenésük is körvonalasabb, jobban kivehető lesz.

Hangban markáns különbség volt, amikor vele, és amikor nélküle használtuk a tesztelésben résztvevő készülékeinket, ha kihúztuk, egyből hiányozni kezdett és elvonási tüneteink keletkeztek.

POWERGRIP YG-3 tápszűrő

Összegzés, ajánlás

Egy jó tápszűrő kiváló választás lehet, ha szeretnénk kimaxolni a rendszerünk lehetőségeit. A POWERGRIP YG-3 lehet az egyik jó vétel a maga kategóriájában. Bár nem teljesen semleges, de ezt ellensúlyozza a könnyed és precíz előadásmódjával. Ne hagyjuk ki a kinézetet sem, ami egyáltalán nem mellékes szempont a kiválasztáskor és a YG-3 megugorja azt a szintet, ahol már nem kell az ágy alá dugni, mert olyan ronda, hogy az már szép.

Hangban bőven hozta az elvárt szintet, ráadásul hiányérzetet tudott maga után hagyni, mikor kikerült a rendszerből, ami jól jelzi, milyen minőségi szintet képvisel. Csak azért nem kap Ajánlott Vétel címkét, mert kezelésével járó viszontagságokat (vélhetőleg ezt hamarosan orvosolja a gyártó) nem mindenki vállalná fel, igaz alapbeállításokon is jól üzemel.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.